Producent ogrodzeń betonowych, stalowych i panelowych BETONEX

Doradztwo techniczne i pomoc:
tel. +48 798 201 477
tel. +48 694 752 384
betonex@poczta.fm

Lokalizacja:
ul. Jana Chryzostoma Paska 56
97-212 Budziszewice
woj. łódzkie

Twoje ogrodzenia na lata!

Zalety ogrodzeń panelowych i betonowych

Ogrodzenie to bez wątpienia istotna kwestia dla każdego właściciela działki. Warto dłużej się nad nią zastanowić, gdyż każde z dostępnych rozwiązań cechuje się swoimi walorami wizualnymi, technicznymi i użytkowymi. Trzeba bowiem pamiętać, że jest to z reguły inwestycja na lata, dlatego warto, aby wybór ten był trafiony.

Właśnie z tego powodu przedstawimy w poniższym artykule zalety ogrodzeń panelowych i betonowych. Zapraszamy!

Dla kogo ogrodzenia panelowe lub betonowe?

Zacznijmy od ogrodzeń panelowych. Swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w ogradzaniu takich terenów jak: zamknięte osiedla, parki, place zabaw, tereny miejskie, przemysłowe, sportowe czy budynki użyteczności publicznej. Coraz częściej decydują się na to rozwiązania również właściciele posesji prywatnych.

Z kolei betonowe ogrodzenia są raczej obiektem zainteresowania klientów indywidualnych – rzadziej montuje się je na terenach publicznych i działkach komercyjnych.

Zalety ogrodzeń panelowych

Do największych zalet ogrodzeń panelowych należy bez wątpienia atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Warto też wspomnieć, że wbrew pewnym opiniom ogrodzenia panelowe są trwałe – powinny być jednak wykonane z dobrej jakości materiałów, ocynkowane, a druty powinny być odpowiednio grube. Wszystko to pozwala ogrodzeniu panelowemu na spełnianie swojej funkcji latami, niejednokrotnie w ciężkich warunkach atmosferycznych.

Zaletą ogrodzeń panelowych jest także uniwersalność. Występują one w wielu wariantach kolorystycznych, jak również pod względem wysokości ogrodzenia, wspomnianej grubości drutów czy też systemu zaczepów.

Kolejną istotną kwestią jest szybkość montażu, który przy niektórych projektach może trwać nawet kilka godzin. Ogrodzenie panelowe umieszcza się często w betonowych konstrukcjach tzw. podmurówkach. Uchodzą one za bardzo efektywne, skuteczne i przede wszystkim trwałe rozwiązanie. Na dodatek chronią przed ucieczką zwierząt z posesji.

Zalety ogrodzeń betonowych

Nieco bardziej „wyszukaną” propozycją są ogrodzenia betonowe. Dają one większe możliwości w zakresie projektowania unikalnego charakteru działki. Największa zaleta to jednak zdecydowanie znacznie większa gwarancja prywatności dla osób przebywających na danym terenie. Rozróżnia się ogrodzenia betonowe wylewane i prefabrykowane. Pierwsze z nich powstają w taki sam sposób jak inne konstrukcje betonowe, czyli przy użyciu metody deskowania. Przygotowanie takiego ogrodzenia wymaga doświadczenia ekipy montażowej, co jest gwarancją uzyskania docelowego efektu.

Z kolei ogrodzenia prefabrykowane zbudowane są z gotowych komponentów - modułów. Z reguły są bardziej atrakcyjne wizualnie, dzięki możliwości wybrania paneli o ciekawym kształcie czy strukturze. Montaż takich ogrodzeń jest znacznie łatwiejszy, jednak nie odbija się to na trwałości konstrukcji.

Co warto wiedzieć o ogrodzeniach panelowych i betonowych?

W praktycznie każdym wypadku rozsądniej jest zdać się na montaż ogrodzenia przez wyspecjalizowaną firmę – czyli taką, jaką jest Betonex. Jeżeli interesują Cię wysokiej jakości ogrodzenia panelowe i betonowe, Bełchatów to miejsce, w którym świadczymy swoje usługi. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania orientacyjnej i niezobowiązującej wyceny!