Producent ogrodzeń betonowych, stalowych i panelowych BETONEX

Doradztwo techniczne i pomoc:
tel. +48 798 201 477
tel. +48 694 752 384
betonex@poczta.fm

Lokalizacja:
ul. Jana Chryzostoma Paska 56
97-212 Budziszewice
woj. łódzkie

Twoje ogrodzenia na lata!

Co warto wiedzieć o ogrodzeniach panelowych i betonowych?

Ogrodzenie to integralny element każdej działki, dlatego jego odpowiedni wybór wpływa na jej walory estetyczne, lecz również wpływa na warunki jej użytkowania. Warto więc zastanowić się nad „za i przeciw” każdego z dostępnych na rynku rozwiązań w tym zakresie. Zapraszamy do artykułu!

Ogrodzenie panelowe czy betonowe?

Ogrodzenie nie tylko zabezpiecza posesję, lecz również stanowi uzupełnienie aranżacji terenu. Z reguły zakup właściwego ogrodzenia to inwestycja na długie lata (czasem jednak ogrodzenia panelowe stosuje się jako rozwiązanie tymczasowe np. na placach budowy). Z tego powodu warto wybrać produkt, który spełni nasze oczekiwania oraz swoje podstawowe funkcje – zabezpieczającą i wizualną.

Panelowe ogrodzenie jest bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym m.in. na osiedlach bloków mieszkalnych, obiektach sportowych, parkach, placach zabaw czy terenach przemysłowych. Coraz częściej przekonują się do nich również właściciele posesji prywatnych, którzy szukają atrakcyjnego cenowo lecz solidnego ogrodzenia.

Wszystkie elementy tej konstrukcji są ocynkowane oraz pokryte powłoką PCV lub malowane proszkowe, gdyż ze względu na swoją ekspozycję na wilgoć, muszą być odpowiednio zabezpieczone przed korozją.

Kilka słów o ogrodzeniu betonowym

Natomiast ogrodzenia betonowe to rozwiązanie zapewniające zdecydowanie większą prywatność na posesji. Na dodatek mogą cechować się unikalnym charakterem dodającym walorów wizualnych samej posesji – z ogrodzeniami betonowymi spotkamy się więc głównie na terenach prywatnych.

Wzornictwo oraz kolorystykę betonowej konstrukcji wyznaczającej granice działki można swobodnie dopasować do stylu, w którym wykonany jest sam budynek mieszkalny ale również do ukształtowania terenu działki.

Nie da się również zaprzeczyć, że ogrodzenie betonowe stanowi trudniejszą przeszkodę dla potencjalnego włamywacza – ma to szczególne znaczenie w przypadku domów wolnostojących znajdujących się na uboczu.

Montować ogrodzenie panelowe na podmurówce?

Często stosowanym rozwiązaniem przy ogrodzeniu panelowym jest umieszczenie go na podmurówce, którą wykonuje się głównie na wymagających gruntach.

Betonowa konstrukcja zdecydowanie dodaje „solidności” całej konstrukcji, warto też pamiętać, że może zabezpieczać przed wkopywaniem się zwierząt pod ogrodzeniem – z pewnością jest to dobre rozwiązanie, gdy w naszym gospodarstwie znajdują się czworonogi. Dodatkowo urozmaica wygląd samego ogrodzenia, co z pewnością przekłada się na zwiększenie walorów wizualnych samej działki.

Montaż ogrodzenia – wybierz właściwą firmę!

Pamiętaj, że profesjonalny montaż ogrodzeń panelowych i betonowych w Skierniewicach powinien zostać przeprowadzony przez doświadczoną firmę – szczególnie jeżeli zależy Ci na czasie montażu. Wieloletnia obecność na rynku firmy Betonex Ogrodzenia przekłada się na najwyższe kompetencje na lokalnym rynku. Serdecznie zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania bezpłatnej i niezobowiązującej wyceny!